בעשור האחרון תופס מחשוב הענן תאוצה עצומה, ועסקים רבים בארץ ובעולם מחליטים להעביר לשירותי הענן את השרתים שלהם, אם בשל היציבות, המהירות, הפרקטיות, החדשנות, אבל בעיקר בגלל החיסכון הגדול בכסף ובמשאבים. אז מהו בדיוק שרת בענן?

יובל טל וצוות המומחים מבית חברת Cloudplus מסבירים שמדובר בשרת וירטואלי VPS המאפשר הפעלה של מספר סביבות עבודה בו זמנית מעל לשרת מרוחק, כאשר כל אחת ממערכות ההפעלה הללו פועלת, למעשה, כסביבת מחשוב עצמאית וללא תלות במערכות ההפעלה האחרות, שפועלות במקביל מעל לאותו השרת. השרת הווירטואלי מספק בעצם מעטפת רחבה של יתרונות שונים, בהם אבטחה, גמישות, אפקטיביות, כמו גם זמינות גבוהה, יכולות טכניות וביצועים מיטביים.

שירותי וירטואליזציה VPS מתקדמים

שרת בענן מיועד לעסקים שמעוניינים להתקדם מבחינה טכנולוגית, תוך כדי אבטחת מידע גבוהה, שרידות וחיסכון בעלויות. השרת וירטואלי מותאם גם לעסקים שרוצים להימנע מרכישה של תוכנה, ניהול השרת ו\או התעסקות מיותרת בעדכוני תוכנה, ובפרט עסקים הנדרשים לגמישות והמשכיות עסקית.

חברת Cloudplus מציעה שירותי וירטואליזציה VPS מתקדמים, תוך עשיית שימוש בטכנולוגיית הענן החדשנית Windows Azure Pack מבית מיקרוסופט, מה שמאפשר סביבת ניהול ידידותית ופשוטה ושליטה ברצף הפעולות המיושמות בשרתים הווירטואליים בענן ובמגוון השירותים הנוספים המתבצעים בענן הציבורי של חברת Cloudplus. לכל שרת בענן הממוקם בחוות השרתים של החברה יש הקצאה של יחידת עיבוד מרכזית (CPU), שטח דיסק וזיכרון (RAM).

התאמה אל הצרכים המשתנים של בית העסק

שירותי הווירטואליזציה שרת בענן מבית חברת Cloudplus מוצעים במחיר שנתי מוזל, או לחלופין בעלות חודשית קבועה וללא התחייבות מצד הלקוח. חבילת הבסיס כוללת מעבד, זיכרון 2 ג'יגה בייט ודיסק קשיח בנפח של 50 ג'יגה בייט.

חבילת הבסיס ניתנת לשדרוג באופן מידי הן במהלך ההתקשרות עם Cloudplus והן לאחר מכן בהתאמה אל הצרכים המשתנים של בית העסק, ועשויה לכלול תוספת של מעבד, תוספת זיכרון ו\או תוספת נפח דיסק קשיח (עד 5 טרה בייט).

חוות השרתים שממנה מסופקות תשתיות המחשוב, נבנתה על פי הסטנדרטים המחמירים של מכון התקנים הישראלי וארגון חברות התקשורת העולמי, וכוללת אבטחה פיזית 24/7 ומערכות התראה וניטור מתקדמות, מה שמבטיח מיעוט של תקלות והשבתות, כמו גם חיסכון משמעותי בעלויות התחזוקה.

שרת בענן