עסקים קטנים הם עולם ומלואו, מבחינת ניהול, ארגון ותפוקה. מה שמתאים לעסק גדול – לא בהכרח יתאים לעסק קטן ויתרום לצמיחתו. העסקים קטנים מתמודדים עם אתגרים שונים בתכלית, ועם היצע פתרונות אחר. בתחום המחשוב, עסקים קטנים יכולים לקבל רווח גדול במיוחד מהיעזרות בשירותי מחשוב לעסקים.

 

תמיכה לעסקים – קטנים כגדולים

 

עסקים קטנים מעסיקים, מטבע הדברים, כוח אדם מצומצם יותר. בניגוד למעצמות עסקים גדולות, בעסק קטן לא ניתן להקים מחלקה ייעודית לשירותי מחשוב. עם זאת, העסקים הקטנים נסמכים על שירותי המחשב לא פחות מעסקים אחרים. בעידן המודרני, המחשב הוא משטח העבודה העיקרי – אם לא היחיד – והמקום בו מתרחשת העבודה כולה. ללא מחשב תקין, גישה לקבצים הנחוצים, תיבת מייל ועוד, גם העובד החרוץ והמיומן ביותר יהפוך לחסר תועלת. על פי רוב, בעסקים הקטנים לא מועסקים עובדים בעלי רקע נרחב במחשבים, אשר יוכלו להקדיש זמן יקר לצורך התחזוקה השוטפת של נכסי המחשוב בחברה.

בדיוק מסיבה זו מומלץ להיעזר בשירותי מחשוב לעסקים קטנים. פנייה לגורם חיצוני המתמחה במתן מעטפת שירותי מחשוב לעסקים שונים היא האפשרות הקלה, היעילה והנוחה ביותר לבקרה וטיפול בנכסי המחשוב שלך.

 

הסכם שירות גמיש, על פי צרכיך המשתנים

 

בחברות המספקות שירותי מחשוב לעסקים, קיים בדרך כלל מגוון רחב של אפשרויות תחזוקה שונות. החברות מציעות שירותים שונים, כמו טיפול בעדכוני אבטחה שוטפים, התקנת תוכנות אנטי-וירוס וחומת אש (פיירוול), שירות טכנאי, הקמת תשתיות פיזית ועוד. מבין כל האפשרויות הקיימות, ניתן לבחור מאילו שירותים העסק שלך יוכל להרוויח. באופן זה, ניתן להתאים את שירותי המחשוב ספציפית לצרכיך ולצרכי החברה. במידה והצרכים משתנים ניתן, כמובן, לעדכן ולשנות את הסכם השירות בהתאם.

 

אילו שירותים ניתנים במסגרת שירותי המחשוב לעסקים?

 

כאמור, מדובר במעטפת שירותי מחשוב לעסקים, ולא בשירות אחד בודד. במסגרת מעטפת השירותים, ניתן לקבל כמובן גישה למוקד עזרה טכנית, בו נציגי החברה ישמחו לעמוד לרשותך בכל תקלה. אם המחשב לא נדלק בבוקר, תיבת המייל הפסיקה לשלוח מיילים, המדפסת איננה מזהה את המחשב או כל תקלה אחרת – יש לאן לפנות. נוסף על כך, ניתן שירות תחזוקה וניהול של המחשבים בחברה. עדכוני מערכת, תיקון פרצות אבטחה, שמירה על פרטיות ותקינות המחשב – על כל אלה אחרית החברה. בין יתר השירותים ניתנים גם שירותי IT לעסקים, שירות הקמת תשתיות וקווי תקשורת ועוד.

במקרה של רוב העסקים הקטנים, הבחירה בקבלת שירותי מחשוב לעסקים באמצעות חברה חיצונית היא הבחירה הנכונה והחכמה. שכירת חברה חיצונית זולה יותר משכירת איש מחשבים ייעודי אשר יעבוד לבדו בחברה, ויספק בעצמו שירותי מחשוב לכל יתר העובדים. נוסף על כך, הורדת נטל הדאגה הטכנולוגית מאפשר לעובדים לעבוד ביעילות יותר, ולהגיע לתפוקות גבוהות יותר. בעידן הטכנולוגי של היום, עסק ללא מחשב תקין הוא כמו אצן קטוע רגל – לא יעיל, ולא מסוגל להגיע רחוק.